ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7165306
*
nr 716 5306
Spegel
Sengustaviansk, 1800-tal, med ljushållare, längd: 126, höjd: 150
Utrop:
12.000 kr
Såld:
20.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 19:57:42
1
10.000 kr
26/9 15:46:54
2
Vinnande bud
26/9 15:51:50
3
12.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljushållare sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 716 5306
Spegel
Sengustaviansk, 1800-tal, med ljushållare, längd: 126, höjd: 150
| Utrop: | 12.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 20.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 19:57:42 | 1 | 10.000 kr |
| 26/9 15:46:54 | 2 | Vinnande bud |
| 26/9 15:51:50 | 3 | 12.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljushållare sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



